Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Колодненська громада» (код ЄДРПОУ: 04392209) був реорганізований і увійшов до складу Збаразької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
Колодненська об’єднана територіальна громада

припинила діяльність, увійшла до складу Збаразької громади

Історична довідка село Колодне

   Перша писемна згадка про Колодне сягає 1465 року. Згідно з актом про перерозподіл земель між предками князів Збаразьких Семеном,Солтаном і Василем, до князя Семена відійшло місто Колодень, а сам він отримував титул князя Колодненського. У1518–1545 роках містечком володів князі Острозькі. У 1545 році власником став краківський каштелян Ян Амор Тарновський — засновник Тернополя, тесть Василя Костянтина Острозького.

   У 1589 році було спустошене татарами та втратило міські права. В другій половині XVII століття там знаходився мисливський замочок (ймовірно належав Яну III Собеському та капличка, відтоді поселення — село.

І карти: Ф. фон Міга

Фото без опису

Фото без опису

   та РККА 1939 (копія царських карт 1:21000 за 1900 рік)

Фото без опису

   Під час Визвольної війни проти польського поневолення під проводом Богдана Хмельницького жителі села брали участь у облозі Збаразького замку.

  Від Острозьких Колодне перейшло у власність до Цетнерів, потім — Жевуських, від них у 17 столітті до Свейковських. У19 столітті селом володів граф Грохольський.

Вкінці 19 — на початку 20 століття діяли «Просвіта», «Рідна школа», «Сільський господар» та інші українські національні організації.

У 1793—1918 роках південніше села пролягав кордон між Австроугорською та Російською імперіями.

Є дерев’яна церква святого архангела Михаїла, реставрована у 1991 році.

Фото без опису
 

    А от час коли було побудовано церкву можна встановити лише за написом на дзвіниці, що розташована поруч. Дзвіниця має каркасну конструкцію у три яруси з пологою покрівлею і також належить до класичної подільської архітектурної школи. На стіні є напис: «XVIII століття». 

 Отже можна припустити, що храм споруджено в XVIII столітті. Деякі джерела називають дату спорудження кінець XVIII століття. Як і більшість храмів на Волині, стіни пофарбовані у блакитний колір. На порталі притвору знаходиться фреска Архангела Михаїла, та стилізований напис: «Церква Архангела Михаїла».Портал бабінця також прикрашено фрескою святого Михаїла.   

    Також храм Святого Миколая з 18 століття

Фото без опису

17 листопада 2013 року відбулося освячення Свято-Михайлівського храму, таїнство зверший постійний член Священного синоду УПЦ КП, митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан.

Веб-сайти для громад України - GROMADA.ORG.UA Веб-сайти для районних державних адміністрацій України - RDA.ORG.UA Веб-сайти для районних рад України - RAYRADA.ORG.UA Веб-сайти для відділів освіти та освітніх закладів - OSV.ORG.UA Розробка офіційних сайтів державним організаціям


офіційні сайти «під ключ»
для органів державної влади

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua